„Zorro” w teatrze.

W miniony poniedziałek klasy drugie wyjechały do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obejrzały przepiękne przedstawienie pt. „Zorro”, które bardzo podobało się nie tylko chłopcom, ale też dziewczynkom. Następnie nasi uczniowie odbyli lekcję teatralną; „Spacer po teatrze”. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę i dalszą eksploatację. Odbyły spacer po teatrze, weszły na scenę , za kulisy, zobaczyły salę prób i poznały różne rodzaje lalek teatralnych. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia „Zorro” ponieważ sztuka ta bawi, uczy i wzrusza.

zorroooo

zorroooo2

G. Bąk. B. Jakubowska

Warsztaty z kaligrafii

W piątek 08.02.2019 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z kaligrafii które prowadziła Pani Marta M. z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak  i czym dawniej pisano. Każde z nich własnoręcznie za pomocą gęsiego pióra napisało swoje imię i nazwisko. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i podobały się dzieciakom. Serdeczne podziękowania dla pani Marty.
kaligrafia1
kaligrafia2
ksiazki47 www.e gify.pl

Przygotowały: Ewa Wodzyńska i Ewa Hofler.

BEZPIECZNE FERIE

6 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich uczniów z funkcjonariuszami Policji w Sławkowie Mariuszem Stojkiem, Grzegorzem Ciepał oraz komendantem OSP Pawłem Jakubowskim. Nasi goście przypomnieli uczniom zasady, o których zawsze trzeba pamiętać. Oto niektóre z nich:

  1. Nie ślizgaj się po zamarzniętych stawach i jeziorach, bezpieczniej pójść na specjalnie przygotowane lodowiska.
  2. Nie rzucaj twardymi śnieżkami w kolegów, lepiej wymyślić zawody w rzucaniu śnieżką do celu.
  3. Nie przyczepiaj sanek do samochodu, kulig niech organizuje osoba dorosła z dala od ruchliwych ulic.
  4. Ubieraj się stosownie do pogody.
  5. Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której wrócisz.
  6. Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im, nie przyjmuj żadnych prezentów np. słodyczy.
  7. Nie podawaj nikomu swoich danych adresowych, nazwiska czy numeru telefonu.
  8. Jeżeli ktoś chce zrobić krzywdę tobie lub koledze czy koleżance - głośno wołaj o pomoc, reaguj, sprowadź osobę dorosłą.
  9. Rozważnie korzystaj z Internetu.

Pamiętając o w/w zasadach, przestrzegając obowiązujących norm zachowania ferie nie tylko będą wesołe, spokojne ale przede wszystkim BEZPIECZNE.

ferie b

BAWCIE SIĘ WESOŁO I KORZYSTAJCIE Z ZIMOWEJ AURY!!

Jak zrobić meble?

Klasa II b już wie.

A było tak… Pewnego dnia przyszedł do szkoły pan Piotr Martynus z propozycją dla dzieci, żeby wspólnie wykonać meble. Najpierw dokonano pomiarów, aby meble pasowały do wskazanego miejsca, wybrano kolorystykę regałów.

W miniony czwartek odbyło się skręcanie mebli. Radość była olbrzymia, a wszyscy pod nadzorem pana Piotra skręcali kolejne elementy. Nasze warsztaty meblarskie zakończyły się pełnym sukcesem, ponieważ w sali nr 2 przybyły dwa regały, z których mogą korzystać dzieci. Cieszy tym bardziej, że zrobiły je prawie samodzielnie, z czego są baaaardzo dumne.

Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy

Państwu Agacie i Piotrowi Martynus

za wspaniałe warsztaty, ponieważ sprawiły dzieciom olbrzymią radość i zadowolenie. Dziękujemy za wspólnie zrobione regały. Nasi uczniowie będą długo pamiętać tak ciekawe szkolne zajęcia. Teraz każdy chce zostać stolarzem!

meble

meble2

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią.

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj641
WczorajWczoraj618
W tym tygodniuW tym tygodniu1938
W tym miesiącuW tym miesiącu12868
DotychczasDotychczas949525

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.