Zdalna biblioteka poleca z daleka

 

Zastanawiałeś się kiedyś, czy to, co widzisz, jest tym, co widzisz?
Ale sformułowałam pytanie! „Masło maślane” to przy tym pestka! :-)
Nie ma to jednak, jak już na samym początku zaintrygować czytelnika.
Jeśli mi się udało, to cel osiągnięty!

Chciałabym Wam dzisiaj zaproponować seans „iluzji optycznych”. Na obrazkach przedstawiających takie optyczne złudzenia widzimy rzeczy innymi niż są naprawdę. Wynika to z tego, że czasami nasz mózg zwiedziony jest poprzez sprytne użycie perspektywy, dobór odpowiednich kolorów, kształtów, czy kontrastu. Wtedy płata nam figla i sprawia, że zaczynamy postrzegać pewne obiekty w nierzeczywisty sposób albo każdy widzi co innego. Poniżej link do filmiku na you tube, w którym możecie takie iluzje zobaczyć. Dobrej zabawy życzę!

iluzje 1

Jeśli przy okazji oglądania tych „dziwnych” obrazków chciałbyś się czegoś o sobie dowiedzieć, to zapraszam na kolejny filmik, link poniżej.

iluzje 2

I co? Masz takie cechy, czy zobaczyłeś nie to, co trzeba? :-)

Do zobaczenia
J. Kubicka

"Olimpijskie opowieści" cz.7

 

„Mitologicznych opowieści część kolejna”

Paweł znów w akcji! Na Olimpie podsłuchał pogawędkę Hermesa z Panem. Dzięki temu wiemy, która nowinka techniczna pojawiła się już w siedzibie bogów i kto na tym najbardziej ucierpiał.

 

„Cena postępu”

Hermes ucina sobie pogawędkę z Panem:

- Wiesz, co to jest paczkomat?”

- To jest automat od przesyłek. Wkładasz paczkę i trafia ona do innego paczkomatu, gdzie odbiera ją adresat - tłumaczy Pan. -To jest najnowsza innowacja w dziedzinie usług kurierskich, mój drogi – dodaje.

- Ty, ale mi Hefajstos wyciął numer... Posprzeczaliśmy się dwa miesiące temu na imprezie u Dionizosa. Hefajstos coś tam burczał, że wykopie mnie z interesu. Myślałem, że sprawa przyschnie, kiedy nagle dzisiaj się budzę, patrzę, a po całym Olimpie i okolicach wszędzie te ustrojstwa - paczkomaty. Od tego czasu nie miałem ani jednego zlecenia.

Paweł Kuś kl.5e

 

Biedny Hermes, będzie musiał pomyśleć o zmianie profesji.
A może macie jakiś pomysł, co mógłby robić Hermes po stracie posady posłańca?

J. Kubicka

Projekty edukacyjne z biologii

 

Zapraszamy do zapoznania się z projektami edukacyjnymi naszych uczniów...

 

-Czy rośliny mogą rosnąć do góry nogami?

 

-Czy temperatura wpływa na intensywność parowania wody przez liście?

 

1) Fasolowy eksperyment

(kliknij tutaj)

 

2)dos1dos2

 

3) Czy temperatura wpływa na intensywność parowania wody przez liście

(kliknij tutaj)

 

4)

dos3

 

"Olimpijskie opowieści" cz.6

Zastanawialiście się kiedyś, czy na Olimpie był telewizor?
A jeśli tak, to co najchętniej oglądano?
Wątpliwości te rozwieje nam Witek.
Zapraszam na szósty rozdział „Mitologicznych opowieści”.

 

„Mam talent” na Olimpie

Zeus zdecydował, że musi być na bieżąco z nowinkami ze świata ludzi i podłączył kablówkę na Olimpie. Zachwycił go turniej Mam talent. Hera zasugerowała, aby na Olimpie zorganizować też taki sam show i tak powstał Mam talent na Olimpie. Było to tak doniosłe wydarzenie, że uwolniono skazanych na cierpienie, takich jak Syzyf i Prometeusz. Jury składało się z Apolla - boga muzyki, Afrodyty - bogini miłości oraz Ateny - bogini mądrości. W jury miał być też Hades, ale obawiano się, ze swoją ponurą miną zepsułby wszystkim humor i wszyscy uczestnicy dostawaliby od niego 0 punktów.

Opowiem tylko o finale, ponieważ gdybym opowiadał o wszystkich setkach uczestników, którzy chcieli zaprezentować swoje talenty, trwałoby to za długo.

Do finału zakwalifikował się Ares, Zeus oraz Narcyz. Zeus chciał wszystkich zaskoczyć i zamiast rzucać piorunami w ludzi zrobił pokaz latania na piorunach. Było to bardzo efektowne i wzbudziło zachwyt widowni. Niestety, podczas wykonywania obrotu wpadł w Apolla, przez co dostał obniżone noty: w sumie 8 punktów.

Później występował Ares. Wszyscy oczekiwali, że jako bóg wojny będzie podnosić ciężary. Jednak Ares pokazał sztukę żonglowania kamieniami, w tym skałą, którą pożyczył na czas programu od Syzyfa. Skała była tak ciężka, że kiedy ją podrzucał i łapał, drżał cały Olimp. Również dostał 8 punktów.

Ostatni finalista, Narcyz, nie przygotował występu. Uznał, że jego uroda jest na tyle powalająca, że wystarczy, iż wyjdzie na scenę. Niestety, jury nie podzielało jego zachwytów i dostał 0 punktów.

Jak pewnie zauważyliście, Zeus i Ares mieli po tyle samo punktów. Jury przemyślało, jakie negatywne skutki ich dogrywka mogłaby mieć dla ludzi i zdecydowano się na dwa pierwsze miejsca. Żaden z bogów nie był zadowolony, ale, chcąc nie chcąc, musieli uznać decyzję jury.

Witek Kaizer kl.5d

 

Szkoda mi trochę tego Narcyza, jak on się, biedaczek pogodzi z taką
„jawną niesprawiedliwością” :-)
Ciekawa też jestem, co jeszcze w tej naszej telewizji spodobało się bogom. Może wiecie?

J. Kubicka

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj1797
WczorajWczoraj1842
W tym tygodniuW tym tygodniu5328
W tym miesiącuW tym miesiącu13087
DotychczasDotychczas2004204

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.