WYCIECZKA NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ KLASY VI A

W dniu 7.12.2018 uczniowie z klasy VI a udali się na ściankę wspinaczkową Poziom 450. Znajduje się ona na terenie byłej Kopalni Sosnowiec, jest to miejsce, które powstało z miłości do sportu. Centrum wspinaczkowe o otwartym klimacie, gdzie każdy, niezależnie od pokonywanych trudności będzie czuł się dobrze.

Uczniowie byli tam po raz pierwszy i trochę obawiali się zajęć na wysokości. Nie było się jednak czego obawiać, gdyż zajęcia prowadzili bardzo sympatyczni instruktorzy.

Większość uczestników była na takiej ściance po raz pierwszy. Po krótkim szkoleniu i rozgrzewce, wszyscy uczestnicy mogli już wspinać się na szczyt lecz nie było to takie proste i wymagało dużej siły rąk i sprawności fizycznej. Część grupy radziła sobie lepiej, inni zaś woleli prostsze tory wspinaczkowe, jednak każdy był bardzo zadowolony z takiej formy spędzania czasu wolnego.  

Uczniowie asekurując swoich kolegów pamiętali, że na ścianie najważniejsza nie jest sprawność fizyczna tylko umiejętność pracy w zespole, współpraca i zaufanie. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli okazję w tak spektakularny sposób zmierzyć się z barierami. Dlatego takie zajęcia to również szkoła charakteru, szacunku i odpowiedzialności.

Wspinanie to też wspaniała przygoda, którą mogliśmy razem przeżyć.

scianka1 2

scianka1

Opracowały: Bożena Szymska, Monika Krochmal-Gościniewicz

Czy w kopalni soli jest słono i czy można spotkać tam Św. Mikołaja?

 Okazuje się, że tak. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3a 6 grudnia podczas wycieczki do Kopalni Soli ,,Wieliczka”. Zwiedzanie rozpoczęło się schodzeniem po schodach (380 stopni)na głębokość 132 m pod ziemię. Spacerując z przewodnikiem po krętych korytarzach kopalni uczniowie podziwiali solne komory (np. Mikołaja Kopernika, Kazimierza Wielkiego), przepiękne kaplice (min. Św. Antoniego, Św. Kingi) podziemne jeziorka, rzeźby (nie zabrakło oczywiście skarbnika i soliludków). Wszystko to wykonane jest z soli kamiennej, o czym uczniowie mogli przekonać się osobiście próbując jak smakują. Dowiedzieli się jak wyglądała ciężka praca górników i jak wydobywano sól. Zobaczyli urządzenia i sprzęt potrzebny do wydobycia soli. Wysłuchali legend oraz historii związanych z kopalnią i solą. I w końcu nadeszła ta chwila. W jednej z sal czekał na nas Św. Mikołaj, który bawił się razem z dziećmi przy muzyce, a następnie wręczył wszystkim prezenty. Czas szybko minął i przyszła pora wyjazdu klatką szybową na powierzchnię. Z zakupionymi „solnymi” pamiątkami, wyjechaliśmy na górę, gdzie pożegnaliśmy się  z przewodnikiem tradycyjnym „Szczęść Boże”. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Sławkowa.

kopAL

kopalnia1

                                                                                   Opracowały: Iwona Twardak i Aleksandra Żak

MIKOŁAJKI 2018

Mikołajki to wspaniała okazja do wycieczki klasowej. Z takiej właśnie okazji skorzystali uczniowie klas czwartych – a, c, d, e. 6 grudnia dzieci wyruszyły na wycieczkę do egzotarium oraz kina. Egzotarium w Sosnowcu to niezmiernie ciekawy obiekt, spotkać tam można rośliny i zwierzęta z różnych zakątków świata. Natomiast kino Helios w Dąbrowie Górniczej rozbawiło wszystkich komedią animowaną Grinch. Mikołajkowy dzień uczciliśmy z radością.

20181206 223110

20181207 131546

M. Przybyła, E. Palian, M. Woszczek, E. Nawrot-Pacha, E. Drynda, S. Kopciara

Spotkanie z górnikiem- świetlica szkolna

Dnia 4 grudnia na zajęciach świetlicowych z okazji Barbórki gościliśmy górnika. Dzieciaki miały okazję wysłuchać i zobaczyć, na czym polega ta ciężka praca. Jednocześnie miały okazję obejrzeć niezbędne wyposażenie każdego górnika, z którym codziennie udaje się do pracy. Każde z nich mogło przymierzyć kask ochronny z lampa górniczą, ochronne okulary na oczy, słuchawki oraz pochłaniacz pyłów. Obejrzeli również ,, skarby”, które przywiózł nasz gość. A na koniec otrzymali małe upominki, za co panu Ryszardowi bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że zagości u nas w przyszłym roku.

20181205 201915

20181205 201958

Opracowały: Ewa Hofler i Ewa Wodzyńska

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj148
WczorajWczoraj703
W tym tygodniuW tym tygodniu148
W tym miesiącuW tym miesiącu6150
DotychczasDotychczas902988

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.