Dzień Babci i Dziadka to dni wyjątkowe

Dzień Babci i Dziadka to dni wyjątkowe,

Dlatego Tobie Babciu   powiem... 

Zdrowia, szczęścia, pomyślności

i niech radość w Twoim sercu zagości.

Żebyś sto lat jeszcze żyła

i zawsze była taka miła.

Życzę również Dziadku Tobie,

Niech radość, szczęście, zdrowie,

Mieszkać będzie długo w Tobie”.

21 i 22 styczeń to dni które są dla nas bardzo ważne ponieważ obchodzimy wtedy dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział ogólnopolskim konkursie plastycznym pod nazwą: „ Laurka dla Babci i Dziadka”. Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni i kreatywności, prezentacja talentów plastycznych, inspirowanie do aktywności twórczej własnej. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, wymagały dużo pracy i dobrych pomysłów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.

babcia

Przygotowały: Monika Krochmal-Gościniewicz, Aleksandra Żak.

Szczyt Klimatyczny

         W grudniu 2018 w Katowicach odbył się Szczyt Klimatyczny. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Poprzez ciekawe doświadczenia mogli zobaczyć jak powstaje smog oraz jaki sposób można uzyskać energię elektryczną inaczej niż ze spalania węgla i gazu.

           Na Wydziale Nauk o Ziemi uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców wydziału oraz pracowników Muzeum. Podczas warsztatów uczniowie mogli pracować samodzielnie pod kierunkiem prowadzącego.

           Udział w zajęciach zwiększył u uczniów świadomość, że walka o klimat zaczyna się w naszym lokalnym środowisku tu i teraz. Aby ochronić Ziemię przed globalnym ociepleniem należy ograniczyć emisję spalin do atmosfery.

szczyt1

szczyt2

szczyt3

Ziemiaanim

Ewa Palian

„Pisanki - zlepianki już na półce!”

Konkurs literacki dla uczniów klas 4-6 „Pisanki - zlepianki’ rozstrzygnięty, aprace uczniów są już dostępne w bibliotece szkolnej! Na wyniki konkursu ogłoszonego w Miesiącu Biblioteki Szkolnej trzeba było trochę poczekać, ale warto było, bo efekt… Po kolei jednak. Uczniowie każdej klasy otrzymali kartki z takimi samymi fragmentami wybranej przez bibliotekarza książki - „Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?” Rafała Skarżyckiego i Tomasza L. Leśniaka. Zadanie polegało na wymyśleniu opowiadania, do którego można było wpleść podane fragmenty lektury tak, aby stanowiły z nim spójną całość. Mile widziane były ilustracje do opowiadań. Stworzone przez uczniów teksty nie odbiegały klimatem i humorem od pierwowzoru, stąd też jury miało dużo uciechy podczas czytania, ale i sporo problemów z wybraniem najlepszych prac. W końcu jednak wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Maria Jaworska kl.5d Róża Starzyk kl. 5d
II miejsce Aleksandra Połubińska kl.6c Anna Starczynowska kl.6c
III miejsce Agnieszka Cebo. Kl.5d
Nagrodzone opowiadania zostały „wydane” przez bibliotekarza w formie książki i można je wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Zapraszam!

pisanki

J. Kubicka

Wypożycz sobie prezent

W tym roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły znaleźli pod choinką o jeden prezent więcej. Postarała się o to biblioteka szkolna, która zorganizowała akcję „Wypożycz sobie prezent”. W przedświąteczny czas bibliotekarz wraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki roznosił do sal pięknie zapakowane książki-niespodzianki. Uczniowie sami wybierali sobie prezent, zanosili go do domu i umieszczali pod choinką, gdzie czekał na rozpakowanie do wigilii. To nie była jedyna świąteczna niespodzianka. Uczniowie klas szóstych należący do KPB przygotowali dla swoich młodszych kolegów krótki występ, w którym w humorystyczny sposób podpowiedzieli dzieciom, jakie prezenty mogą podarować swoim najbliższym. Bibliotekarz ze swoimi pomocnikami odwiedził i obdarował książkamiprezentami także uczniów z klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkim uczniom bardzo spodobał się pomysł z wypożyczaniem sobie prezentów na święta. Jak sami mówili podczas zwracania książek, nie mogli doczekać się, aby wreszcie rozwinąć paczkę i zobaczyć, jaki prezent sobie wybrali. Okazało się, że wszystkie książki spełniły oczekiwania czytelników.

20190107 182109

J. Kubicka

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj501
WczorajWczoraj436
W tym tygodniuW tym tygodniu501
W tym miesiącuW tym miesiącu12477
DotychczasDotychczas931559

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.