Czy z magii można korzystać bez ograniczeń?

07.11.2018 r. w środowe przedpołudnie uczniowie klasy III a mieli przyjemność obejrzeć muzyczny spektakl na podstawie ,,Karolci „- bestsellerowej powieści Marii Krüger. Historia dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia. Dzięki przedstawieniu nasi uczniowie na własne oczy zobaczyli cuda spełniane przez moc koralika. Czy jednak z magii można korzystać bez ograniczeń? Jaki jest koszt spełnienia życzeń? Dziewczynka zauważa, że koralik zmienia ludzi. Kusi ich obietnicą władzy i bogactwa, wywołuje w nich chciwość i niepohamowany apetyt. Jak najlepiej spożytkować moc koralika? Jakie życzenie my chcielibyśmy wypowiedzieć do małej, niebieskiej kulki? Na te i inne pytania pomogły odpowiedzieć dzieciom warsztaty po spektaklu ,,Lekcja spełniania życzeń", które prowadziła główna bohatera spektaklu ,,Karolcia” .

   Ale to nie koniec atrakcji, ponieważ dzieci miały możliwość zagłębienia się w tajemnice teatralnych kulis; obejrzały scenę oraz dekoracje do przedstawienia. Dowiedziały się również jak wygląda praca nad przygotowaniem przedstawienia.                                                            

Uczniom bardzo podobało się przedstawienie, przepiękne dekoracje oraz oprawa muzyczna. Było super!!!!

teatr

                                                                                  Opracowały:Iwona Twardak, Aleksandra Żak

Szkolna gazetka

Z okazji 100 – nej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, grupa redakcyjna uczniów klas II przygotowała specjalne wydanie „Gazetki szkolnej”. Wydanie było przygotowane dla kolegów i koleżanek z klas I – III. Można było w nim znaleźć informacje na temat święta, tekst hymnu oraz różne łamigłówki o tematyce patriotycznej. W gazetce było zamieszczone zadanie specjalne, które polegało na odnalezieniu i podaniu ilości ukrytych w numerze kartek z kalendarza.

Za podanie prawidłowego rozwiązania nagrodę otrzymuje uczennica klasy Ia Kinga Materka. Gratulujemy!

1111

G.B i B.J.

Pierwszaki w ramach przygotowań do Święta Niepodległości wykonały chorągiewki.

Flaga Polski 2018

flaga 1a

Opracowała: Katarzyna Kańczuga

„Co słychać w przyrodzie jesienią – wycieczki klasy 1b”

Li Cie 83705Li Cie 83705Li Cie 83705

Wykorzystując piękną jesienną pogodę uczniowie kl.1b wraz z paniami wybrali się na jesienne wycieczki.

Pierwsza do sadu, miejsca, w którym rosną drzewa owocowe. Dzieci poznały pracę sadownika oraz drzewa owocowe. Zbierały orzechy i smaczne jabłka. Dowiedziały się, co można zrobić z darów sadu np. z jabłek smaczną szarlotkę, ze śliwek pyszne powidła, gruszki są doskonałym dodatkiem do lodów i deserów. Dziękujemy pani Barbarze Marzec za zaproszenie do sadu oraz za kilka kilogramów orzechów, które dzieci zebrały.

Druga wycieczka odbyła się do parku. Dzieci rozpoznawały drzewa , zbierały kolorowe liście, które strząsnął z drzew wiatr. Podziwiały jesienne barwy od żółtej, przez pomarańczową, czerwoną po rdzawą. Podziwiały taniec liści na wietrze oraz same wspaniale bawiły się na świeżym powietrzu.

Trzecia – ostatnia wycieczka odbyła się do lasu. Pod drzewami dzieci znalazły wiele skarbów. Na przykład: żołędzie i kasztany, szyszki, grzyby oraz kolorowe liście. Rozmawialiśmy na temat przygotowań zwierząt do zimy np. niektóre zwierzęta przygotowują już swoje nory i zapasy na zimę. Dzieci dowiedziały się, jak wykorzystują skarby lasu ludzie i zwierzęta. Wykorzystując naturalne warunki w terenie, dzieci wykonywały ćwiczenia ruchowe i pokonywały przeszkody.

Kosze wypełnione żołędziami, kasztanami i kolorowymi liśćmi stanęły w „Jesiennym kąciku przyrody” i ozdabiają naszą klasę przypominając nam, że jeszcze jest jesień –„ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

To były ciekawe i pouczające wycieczki, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

ms1

ms2

ms4

ms5

ms6

liscie2

                                                                                     Opracowały : M. Ślęzak, A. Hynek

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj279
WczorajWczoraj734
W tym tygodniuW tym tygodniu3285
W tym miesiącuW tym miesiącu9167
DotychczasDotychczas885378

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.