Dobranocka w południe?
- Szczegóły
- Poprawiono: poniedziałek, 12, maj 2025 14:30
Tak, to możliwe, bo w tym roku na własne oczy można było zobaczyć, jak znani z wieczorynek dla dzieci bohaterowie przemierzają ulice naszego miasta w Korowodzie baśniowych postaci. Było, co podziwiać i przypominać sobie z dzieciństwa, bo ze Smerfami maszerował Miś Uszatek (i to niejeden!), a wraz z nim Żwirki i Muchomorki oraz grupa pingwinków Pik-Pok. Za nimi, jak w czarno-białym filmie, podążali Jacek i Agatka (też wielu i wiele) i, dla przeciwwagi, kolorowe Gumisie oraz barwni sąsiedzi – Pat i Mat. Nie zabrakło również Bolków i Lolków oraz przeuroczych kotów Bonifaców i jednego Filemonka. W tym roku również dołączyli do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, a wraz z nimi Makowe Panienki, Reksie, Koziołki Matołki oraz Krecik i Puchatek z przyjaciółmi. Razem tworzyliśmy nietuzinkowy i bogaty zestaw dobranocek. W korowodzie nie zabrakło i naszych milusińskich z Miejskiego Przedszkola, którzy stanowili przepiękna grupę, dla odmiany, baśniowych postaci. Barwny korowód, jak co roku, spotkał się na rynku z Panem burmistrzem, Rafałem Adamczykiem. „Dobranockowe” klasy zaprezentowały tam swoje bajkowe okrzyki i piosenki, a Pana burmistrza zaproszono do uczestnictwa w „Tak to leciało ...”. Pan Rafał Adamczyk okazał się nie lada śpiewakiem i wykazał świetną znajomością tekstów piosenek pochodzących z wieczorynek, toteż w nagrodę otrzymał dyplom uznania i „Sławkowskiego Bursztynowego Słowika”. Na zakończenie „dobranockowi” bohaterowie korowodu mogli sami obejrzeć dobranockę w „telewizji” pt. „Niedole buraka”, którą przedstawili im członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Potem, zadowoleni i uśmiechnięci, z koszami przepysznych słodyczy od Pana burmistrza wróciliśmy do szkół i przedszkola.
Do zobaczenia za rok!
Bibliotekarz i wychowawcy klas
KONKURS ORTOGRAFICZNY
- Szczegóły
- Poprawiono: poniedziałek, 12, maj 2025 14:25
O tym, że polska ortografia do łatwych nie należy wiemy wszyscy. Od pierwszych lat nauki w szkole staramy się ją poznać i zrozumieć. W corocznym konkursie, wyzwań związanych z poprawną pisownią podjęli się uczniowie klas drugich i trzecich.
A oto wyniki:
Klasy drugie:
I miejsce: Marcel Dacyk
II miejsce: Magdalena Kaczmarzyk
III miejsce: Hanna Paruzel, Cezary Kolczyk
Wyróżnienie: Tomasz Olesiński
Klasy trzecie:
I miejsce: Nikodem Dróżdż
II miejsce: Miłosz Sznicer
III miejsce: Filip Dzidek
Wyróżnienie: Tomasz Olesiński
Laureatom gratulujemy i do zobaczenia za rok.
M. Czarnecka, B. Jakubowska, K. Kańczuga
DZISIAJ WSZYSCY BIEGNIEMY NA BOISKA....
- Szczegóły
- Poprawiono: poniedziałek, 05, maj 2025 11:00
2 kwietnia nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu spokojnie można ją było nazwać „Niebieską Szkołą”, bo cała „ubrała się” w ten przeznaczony dla autyzmu kolor. Wszystkie dekoracje, gazetki, plakaty, słodkości oraz koszulki uczniów i nauczycieli przybrały tę pełną spokoju i akceptacji barwę.
Dzień rozpoczął się od przedstawienia w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych pełnego informacji na temat tego, jak wygląda codzienne życie i z czym mierzą się w nim osoby w spektrum autyzmu oraz w jaki sposób można je wspierać. Następnie klasa 1b wykonała integracyjny „Taniec mocy”, który pokazał wszystkim, że razem możemy więcej i mocniej!
Na zakończenie apelu mogliśmy podziwiać przepiękny walc w wykonaniu uczniów klasy 7a do utworu napisanego przez sir Anthony Hopkinsa, aktora w spektrum autyzmu.
Zarówno przedstawienie, jak i choreografie do tańców przygotowała pani Anna Łaskawiec, a narratorem całości była pani Eliza Bieniek.
Po wzruszającym walcu przyszedł czas na słodkie co nieco (oczywiście niebieskie) w postaci dwóch tortów - jednego z logo naszej szkoły oraz drugiego z logo Niebieskich Igrzysk, które w tym dniu świętowaliśmy. Przed degustacją wspólnie z panią dyrektor Agatą Sobczyk odśpiewano Hymn Niebieskich Igrzysk.
To jednak nie koniec niespodzianek. Podczas przedstawienia uczniowie i nauczyciele otrzymali niebieskie puzzle z zadaniem, które polegało na wpisaniu w dany puzzel propozycji, w jaki sposób możemy wspierać osoby w spektrum autyzmu w naszej szkole oraz społeczności. Później każdy mógł wymienić puzzle na słodkości przy niebieskich stanowiskach degustacji. Czego tam nie było: niebieskie galaretki, niebieskie babeczki i ciasto, niebieskie paczuszki cukierków i popcorn oraz oczywiście przepyszny tort.
Gdy starsze klasy rozeszły się na słodki poczęstunek, klasy 1-3 przygotowywały się do sportowych konkurencji. Zadań było 7: przejście po ławeczce, przeskoki przez płotki, skoki według strzałek, przejście po skakance, jazda na deskorolce, szarfa oraz mata z kolcami. Po wykonaniu zadania, każdy uczeń dostawał naklejkę, którą umieszczał na swoją kartę sportowca. Na koniec wszyscy uczniowie, a było ich 130, odśpiewali wspólnie Hymn Niebieskich Igrzysk. Nie obyło się bez złotych medali oraz dyplomów dla każdego ucznia. Dzień Niebieskich Igrzysk zakończył słodki poczęstunek.
W tym wyjątkowym niebieskim miesiącu nie zabrakło warsztatów dla najmłodszych, lekcji wychowawczych na temat „Spektrum Autyzmu”, prezentacji dla rodziców, nauczycieli i uczniów.
Wisienką na torcie był sensoryczny niebieski escape room, w którym wzięli udział uczniowie klasy 5a i 5b.
Kwiecień już się kończy, ale cała akcja, związana z Niebieskimi Igrzyskami, na długo pozostanie w naszych głowach i sercach. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie w całym przedsięwzięciu. To cudowne być częścią tak wielkiego i pięknego wydarzenia, które integruje dzieci i młodzież! DZIĘKUJEMY!!!
Dyrektor Szkoły Agata Sobczyk wraz z organizatorami
Niebieskie Igrzyska
Sukces ucznia SP nr 1 w Sławkowie!
- Szczegóły
- Poprawiono: piątek, 18, kwiecień 2025 11:56
Mamy powód do dumy!
Uczeń klasy 6 naszej szkoły - Krzysztof Siedlecki - wyjątkowo uzdolniony matematycznie, kilkukrotny laureat konkursu Kangur Matematyczny - osiągnął kolejny wspaniały sukces!
Zakwalifikował się do ścisłego finału XXI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbędą się 17–18 maja 2025 roku we Wrocławiu. Tym samym będzie z dumą reprezentował Szkołę Podstawową nr 1 w Sławkowie w ogólnopolskim finale tego prestiżowego konkursu, rywalizując z najlepszymi młodymi umysłami z całej Polski.
To niezwykłe osiągnięcie jest dowodem nie tylko talentu, ale i ciężkiej pracy oraz pasji do matematyki i logicznego myślenia. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za finałowe zmagania!
Brawo Krzysiu!