ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI I CZYTELNI SZKOLNEJ PODCZAS PANDEMII COVID ? 19

 

bJK1

W dobie pandemii covid ? 19 zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni musiały ulec radykalnej zmianie. Szczegółowa procedura bezpiecznego korzystania z biblioteki znajduje się w zakładce ?Procedury COVID ? 19; poniżej przedstawiam jej skróconą wersję:
- do pomieszczenia biblioteki mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły;
- w wypożyczalni mogą przebywać jednocześnie 2 osoby. Jedna - oddająca/wypożyczająca książki stoi przy ladzie bibliotecznej; druga - oczekująca na oddanie/wypożyczenie książki stoi obok drzwi. W przypadku większej liczby osób chcących wypożyczyć/zwrócić książki, powinny one oczekiwać na korytarzu w bezpiecznej odległości 1,5 ? 2m;
- zbiory biblioteczne podaje bibliotekarz po wskazaniu ich przez ucznia;
- wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane 2-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.);
- w czytelni może przebywać jednocześnie 5 osób w wyznaczonych strefach ( na szczęście ulubione przez Was pufy ? dozwolone!!!);
- uczniowie w czytelni odrabiają prace domowe lub czytają przyniesione ze sobą książki.

 

Dla ułatwienia organizacji pracy czytelni uruchomiony został sygnalizator biblioteczny.
Na drzwiach wejściowych do biblioteki w koszulce foliowej jest umieszczona kartka w odpowiednim kolorze:
kolor zielony ? są wole miejsca w czytelni ( można wejść);
kolor czerwony ? brak wolnych miejsc w czytelni ( nie wchodzimy)

 

W zaistniałych okolicznościach działalność biblioteki szkolnej częściowo musiała przenieść się do Sieci. Stąd też przygotowałam dla Was między innymi cykl ?Lektura - fajna rzecz!? (dostępny w zakładce pod tym samym tytułem), w którym będę zamieszczać linki do audiobooków, quizów i różnego rodzaju ciekawostek dotyczących lektur, z którymi będziecie musieli się zmierzyć w poszczególnych klasach. Mam nadzieję, że to umili Wam czas z lekturą i pozwoli ją polubić ( jeszcze bardziej, oczywiście!).

 

Zapraszam Was również do czynnego udziału we wszystkich konkursach i akcjach czytelniczych, jakie będą organizowane w bieżącym roku szkolnym przez bibliotekę. Wciąż przed Wami wiele zadań do wykonania w rozpoczętym w czerwcu Ogólnopolskim Konkursie ?Zaczytana Szkoła XXV edycja?, w którym walczymy do 15 grudnia o zdobycie certyfikatu dla naszej szkoły ( pierwsze wyzwanie ? zaprojektowanie ?żywej okładki? ulubionej książki wyszło Wam wspaniale!) oraz pełen akcji ?Miesiąc Biblioteki Szkolnej? (w październiku).

 

Aktywna jestem także na Librusie, zatem wszelkie pytania o dostępność konkretnych książek bądź ich zamówienie można przesyłać również drogą elektroniczną.

 

Jolanta Kubicka - bibliotekarz

 

bJK2

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj969
WczorajWczoraj9698
W tym tygodniuW tym tygodniu15378
W tym miesiącuW tym miesiącu100001
DotychczasDotychczas12522170

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.